Wybór sposobnych butów

2016-06-13 11:49

Szukając odpowiednich butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być perfekcyjne buty do biegania? Jakie będą stosowne do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odszukać dla siebie obuwie? Cóż, poniższe wiadomości mogą stać się dla Ciebie bardzo pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz określić jakim sposobem to robisz. Znając własny chód będziesz w stanie określić dwa istotne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed zbytecznymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, aby te nie oddziaływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór stosownych butów do gry w piłkę nożną jest niezwykle skomplikowany. Jeżeli sport ten będzie uprawiany na murawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą stosowne na błotniste bądź brudne boisko. Jeżeli będzie się biegać po sztucznej murawie kołki winny być mniejsze. Powodem jest to, że sztuczne powierzchnie mają tendencję do „trzymania” się butów. Niższe buty wzmagają mobilność.

Koszykówka

Jednym z decydujących czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeśli jest się zawodnikiem grającym na przodzie przydatne będą buty z sporą amortyzacją i stabilnością, ażeby asekurować nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest zapewne najłatwiejszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.

Opublikowane dzięki lunaobuwie.pl - buty Rieker.