Szukasz wygodnych butów? Oto porady, które Ci pomogą

2016-06-13 11:53

Buty mogą być nadzwyczaj atrakcyjne ze względu na wygląd, natomiast faktem jest, że nie każde obuwie koniecznie musi być wygodne dla Twoich stóp. Niektóre będą oszałamiać swoim designem, ale po kilku godzinach w nich przebytych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na wyśmienity design i poczucie pewności siebie jest skupienie się na komforcie. Jest kilka rzeczy, które możesz uczynić aby upewnić się, że kupujesz najbardziej wygodne buty dla Twoich stóp.

Podpowiedź 1 - Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najwspanialsze, gdyż zapewniają, iż palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niewygodne. Można również wybrać okrągłe bądź kwadratowe, o ile będziesz pewien, iż będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Podpowiedź 2 – Przed nabyciem upewnij się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeżeli są cięższe niż zwykłe obuwie to mało prawdopodobne iż będzie się w nich doskonale chodzić. Ze względu na to, że możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, żeby za bardzo nie obciążać nóg.

Sugestia 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one komfortowe. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki albo drewno.

Sugestia 4 – Rozważ stosowną amortyzację pod stopami w butach. Musisz utwierdzić się, iż będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to wypróbować błyskawicznie przez „stukanie” podeszwą o posadzkę. Dźwięk jak pukanie do drzwi oznaczać będzie, że but nie posiada odpowiedniej amortyzacji.